Do czego służy USG?

Ultrasonograf to urządzenie pozwalające na nieinwazyjne diagnozowanie obrazowe. Zastosowanie ultradźwięków do badania pozwala uzyskać obrazy przekroju badanych tkanek z dokładnością nawet do 0,1mm.

Ponadto, aparat USG posiada możliwość obrazowania naczyń z opcją kolorowego doppler'a i pozwala na diagnostykę układu tętniczego i żylnego zarówno naczyń domózgowych jak naczyń kończyn dolnych i górnych oraz jamy brzusznej.

 
   

Jakie badania wykonujemy w naszej placówce?

Lekarze specjaliści wykonują pełny zakres badań w zakresie diagnostyki ultrasonograficznej:

- szyi i tarczycy,
- narządów jamy brzusznej (dorośli),
- jąder,
- powłok skórnych,
- układu mięśniowo-szkieletowego.

 

Ultradźwięki to fale akustyczne o wysokiej częstotliwości, niesłyszalne dla człowieka. Są wszechobecne w otaczającym nas świecie i wykorzystywane między innymi przez zwierzęta, przemysł, kosmetologię oraz medycynę.

Wiele badań naukowych potwierdza bezpieczeństwo ultrasonografii. Uznaje się, że jest to bardzo przydatny, wiarygodny, nieinwazyjny i nowoczesny sposób diagnozowania.

Badania USG trwają krótko, a stosowane natężenia są niskie. Dowiedziono, że naświetlanie ultradźwiękami o natężeniu bezpiecznym, z odpowiednim odstępem czasowym, nie pociąga za sobą żadnych efektów kumulacyjnych.