TERAPIA OZONOWA W DYKOPATII LĘDŹWIOWEJ

Przedstawiamy państwu nową metodę leczenia dyskopatii lędźwiowej wykorzystującą lecznicze właściwości ozonu przy pomocy tomografii komputerowej. Metoda w Polsce dotychczas nie stosowana, na świecie znana jest od 10 lat.

Dyskoliza ozonowa krążka międzykręgowego to minimalnie inwazyjna metoda leczenia dyskopatii lędźwiowej polegająca na przezskórnym nakłuciu krążka i bezpośrednim wstrzyknięciu terapeutycznej mieszaniny gazów.            
Ozon  to niestabiny gaz o silnie utleniających właściwościach stosowanych od lat w medycynie m.in. Ze względu na właściwości antyseptyczne i przeciw zapalne.

 
   
 

Zabieg dyskoliza ozonowa wykonana jest w trybie ambulatoryjnym. Planowanie i przeprowadzenie zabiegu odbywa się pod kontrolą tomografii komputerowej. Przezskórne nakłucie krążka międzykręgowego jest wykonywane w trybie ciągłego podglądu okolicy zabiegu dzięki zastosowaniu fluoroskopii w tomografii komputerowej.
Fluoroskopia tk  pozwala na skanowanie odcinka lędźwiowego kręgosłupa w czasie rzeczywistym ze  znacznym ograniczeniem dawki promieniowania jonizującego.
Czas trwania zabiegu jest krótki, nawet poniżej 30 min.
Po zabiegu pacjent odpoczywa przez dwie godziny, nastepnie jest wypisany do domu. Cała procedura zajmuje  zatem około trzy godziny. Powikłania metodą minimalnie inwazyjnej dyskolizy za pomocą ozonu niesie za sobą nieznaczne ryzyko wystąpienia powikłań pozabiegowych w postaci zakażenia. Ryzyko to jest minimalizowane przez zastosowanie pełnej aseptyki w czasie zabiegu. Dodatkowo dzięki właściwościom przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym ozonu ryzyko infekcji jest praktycznie niemożliwe, ozon podany miejscowo przyspiesza gojenie.

Mechanizm  działania  terapeutycznego

  1. Ozon w mieszaninie z tlenem podany bezpośrednio do krążka międzykręgowego działa na proteoglikany wchodzące w skład jądra miażdżystego krążka powodując ich utlenowanie, co prowadzi do zmniejszenia objętości krążka i stopnia jego uwypuklenia dokanałowego.
  2. Działanie przeciwzapalne w miejscu patologii poprzez utlenianie receptorów bólu.
  3. Poprawa mikrokrążenia w miejscu ucisku przez  dysk na naczynka krwionośne i zwiększenie lokalnego dotlenienia korzeni nerwowych.
  4. Zmniejszenie napięcia mięśni przykregosłupowych w przypadku dodatkowej iniekcji okołokorzeniowej ozonu.
Efekty po zabiegu
  1. Natychmiastowe całkowite lub częściowe ustaienie bólu .
  2. Okres utrzymywania się umiarkowanych dolegliwości pacjenta lub nieznacznego pogorszenia w ciągu 2 tygodni
  3. Faza polepszenia w ciągu 8 tygodni
Rezultaty!!!
  • Całkowite ustapienie bólu w 75% - 80%  przypadków
  • Ustąpienie objawów zaburzenia czucia (mrowienie, drętwienie) w  70%  - 80%
  • Ustąpienie objawów zmniejszenia siły mięśniowej w 50% - 60% przypadków
 
 

CENA ZABIEGU:
CENA ZABIEGU + KONSULTACJA - 1800ZŁ

 
RADIOLOGICA NET RUMIA